Kontakta Wilson

Vi är en kärleksfull reklambyrå som finns nära dig. Om du bor i Kalmar eller Stockholm. Kom förbi, maila eller ring så hittar vi på lite bus tillsammans.

Kalmar HQ

På Varvsholmen, med Kalmarsund som kuliss, finns större delen av Team Wilson. 

  • 0480 - 36 37 70
  • info@wilsoncreative.se

Stockholm

Stockholmsavdelningen huserar på Tegnérgatan 35, mitt i Stockholm City.

  • 070 - 396 01 56
  • info@wilsoncreative.se

Team Wilson

Här är vi. Välj din favorit och ta kontakt!

  • Hasse Hofvergård

    Kalmar - VD/Creative director

    hasse@wilsoncreative.se
    070-842 09 59
    Hasse Hofvergård
  • Anna Bjurström

    Kalmar - Projektledare

    anna@wilsoncreative.se
    072-157 35 24
    Anna Bjurström
  • Elin Johansson

    Kalmar - Projektledare

    elin@wilsoncreative.se
    076-881 01 91
    Elin Johansson
  • Robin Kenell

    Kalmar - CTO/Webbutvecklare

    robin@wilsoncreative.se
    072-745 74 81
    Robin Kenell
  • Samuel Horn af Rantzien

    Kalmar - Webbutvecklare

    samuel@wilsoncreative.se
    073-828 04 05
    Samuel Horn af Rantzien
  • Mikael Karlsson

    Kalmar - Art director

    mikael@wilsoncreative.se
    073-733 47 73
    Mikael Karlsson
  • Linn Beyerböck

    Kalmar - Art director

    linn@wilsoncreative.se
    070-369 18 73
    Linn Beyerböck
  • Jonathan Bergcrantz

    Kalmar - Art director

    jonathan@wilsoncreative.se
    073-935 83 26
    Jonathan Bergcrantz
  • Victor Brandén

    Kalmar - Rörlig media

    victor@wilsoncreative.se
    073-348 02 60
    Victor Brandén
  • Natalia Ruiz

    Kalmar - Digitala medier

    natalia@wilsoncreative.se
    076-257 34 03
    Natalia Ruiz
  • Lisa Sundqvist

    Kalmar - Designer

    lisa@wilsoncreative.se
    073-371 35 10
    Lisa Sundqvist
  • Martin Carstedt

    Stockholm - Projektledare

    martin.carstedt@wilsoncreative.se
    073-846 22 53
    Martin Carstedt
  • Fredrik Löfgren

    Stockholm - Art director

    fredrik@wilsoncreative.se
    070-396 01 56
    Fredrik Löfgren
  • Anton Wigbrand

    Stockholm - Copywriter

    anton@wilsoncreative.se
    070-891 88 47
    Anton Wigbrand

Hallå i stugan!

Vill du skapa något som känns i hjärtat, kittlar hjärnan och förtjänar sin plats i flödet?
Då lär vi komma bra överens, hör av dig!

Starta ett projekt

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Skicka en hälsning

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Jobba hos oss

  • Accepterade filtyper: pdf.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.